Mandala na szkle "Czakra Trzecia" Manipura.

499,00 zł

-100,00 zł

599,00 zł

Nowy produkt

1 szt. na magazynie

Manipura to sanskrycka nazwa splotu słonecznego a oznacza „połyskujący klejnot”. Emanuje kolor żółty, jak słońce. Jest to dziesięciopłatkowy lotos, wewnątrz którego znajduje się trójkąt skierowany w dół z trzema znakami symbolizującymi ogień.

Średnica mandali 20 cm. Do mandali dodaję przyssawkę, aby można zawiesić ją na oknie. Copyright© 

wysyłka 24 h.

Uwaga: Ostatnia sztuka.

Do porównania

Dodaj do listy życzeń

Biżuterię z tą mandalą znajdziesz klikając na "Powiązane Produkty"

Związane z tą czakrą ruch i zmiana to również przekształcanie ego tak, by cechowało je poczucie władzy i mocy decydowania. Jednak ta władza nie ma nic wspólnego z agresywnym rządzeniem. Jest to władza przyjmująca różnice, ale wykraczająca poza biegunowość czakry drugiej, krzyżowej, by osiągnąć nowy punkt równowagi. Praca nad czakrą splotu słonecznego sprawia, iż potrafimy połączyć różnice, by uzyskać pełnię. Można to osiągnąć na poziomie własnej osobowości, dzięki czemu nie ulegamy panowaniu głowy nad sercem, czyli lewej, logicznej strony mózgu nad twórczą i intuicyjna prawą.  Na poziomie społecznym czakra splotu słonecznego odnosi się do naszych związków z innymi, ale bez zależności plemiennej związanej z czakrą korzenia oraz bez nacisku na partnerstwo związanego z czakrą krzyżową. Chodzi o możliwość bycia niepowtarzalną jednostką, jednocześnie pielęgnując swój nieustanny związek z całą ludzkością.

Wzmocnienie i pobudzenie czakry splotu słonecznego prowadzi do stanu, w którym pozbywamy się lęku przed odrzuceniem i krytyką. Wychodząc poza grupę tworzymy własną, wyjątkową tożsamość. Jest ona oparta na akceptacji siebie, szacunku do siebie i zdolności do podejmowania ryzyka w przekonaniu, że poradzimy sobie z każdą sytuacją, jaka nas spotka. To właśnie jest prawdziwa wewnętrzna siła osobowości.

Czakra zbyt otwarta (wiruje za szybko): gniew, władczość, pracoholizm, arbitralność i wyniosłość.

Czakra zablokowana (wiruje za wolno lub nie wiruje): nadmierne przejmowanie się tym, co myślą inni; lęk przed samotnością, niepewność, potrzeba ciągłego dodawania otuchy.

Czakra zrównoważona: szacunek dla siebie i innych, siła osobowości, spontaniczność, brak zahamowań.

Czakra trzecia odzwierciedla nasz wewnętrzny związek z samym sobą. Sposoby jakimi demonstrujemy poczucie własnej wartości i siłę osobowości, przybierają postać archetypów związanych z tą czakrą: wyrobnika lub duchowego wojownika.

Wyrobnik nie jest aż tak negatywny jak ofiara czy męczennik w dwóch poprzednich czakrach, ale jest jest kontynuacją wątku braku uznania i nagrody. Wyrobnicy przenoszą  odpowiedzialność za swoje szczęście na innych, wobec których są poddańczo zależni. Sądzą, że zasługują na miłość tylko za to, co zrobią, a nie za to, kim są. Toteż typ wyrobnika nieświadomie szuka związków, które wzmocnią w nim to przekonanie. Przez to chętnie wiążą się z partnerami dominującymi – tyranami, często skłonnymi do przemocy i wykorzystywania, a w pracy napotyka kolegów, których poczucie własnego znaczenia jeszcze wzrasta w kontakcie z wiecznie usuwającym się w cień, łatwym do manipulowania wyrobnikiem. Niestety, tak rozpaczliwie szukana przez wyrobnika akceptacja z zewnątrz nie przychodzi, albowiem dzieje się to tylko wówczas, gdy nauczymy się szanować i cenić siebie samego. Najpierw trzeba skasować wewnętrzną recytację „nic nie jestem wart” i dopuścić do głosu prawdziwe poczucie własnej wartości.

Całkowicie kontrastujący jest archetyp duchowego wojownika – bohatera lub bohaterki, w kontaktach z innymi działających instynktownie i zawsze z równej pozycji. Czakra splotu słonecznego jest powiązana z układem trawiennym. Jeśli ignorujemy naszą wrażliwość psychiczną, zaprzeczamy jej lub ją tłumimy, powstają bloki w tym rejonie. Uwidacznieją się one nadmiernym tyciemi w okolicy brzucha, zaburzeniami trawienia i wrzodami żołądka.

Wojownicy duchowi w mitach i legendach, napotykając ciągle konflikty i odrzucenie, musieli patrzeć w głąb siebie, by zrozumieć sens okoliczności zewnętrznych i nadać im znaczenie. To bardzo silny archetyp, w którym filozofia duchowego rozwoju dzięki pokonywania przeszkód życiowych połączona jest  z uczciwym działaniem, bez względu na to, jak nieciekawe lub niewytłumaczalne może się to działanie wydawać innym. Atrybuty tego pozytywnego archetypu sygnalizują wstępnie siłę miłości, która będzie związana z następną czakrą naszej wędrówki, czakrą serca. Tylko bowiem poprzez prawdziwą miłość i szacunek dla siebie samego można wyjść z miłością i współczuciem do innych ludzi.

Codzienne pytania:

– jakie ryzyko jesteś gotów podjąć, by wzmocnić swój osobisty agregat siły? Stań odważnie naprzeciw swych lęków związanych z konkretną osobą. Jak możesz zharmonizować swój związek z tą osobą?

– czy ostatnio zachowywałeś się  wobec kogoś poddańczo? Co na tym zyskałeś? Jak możesz zapobiec, by się to już nie powtórzyło? Wizualizuj swą siłę.

– czy podziwiasz kogoś, kto jest „swoim własnym panem”? Jak uzewnętrznia siłę swojej osobowości? W czym mógłbyś go naśladować? Jeśli jest to osoba publiczna, dowiedz się czegoś o niej. gdy stoisk przed jakąś trudną decyzją, wyobrażam sobie, jak postąpiłaby ta osoba.

– w jaki sposób posługujesz się gniewem? Gniew kontrolowany jest zdrowym wyrazem siły osobowości. Ćwicz dawanie upustów gniewowi, bijąc pięściami w poduszkę.

Codzienne afirmacje:

– akceptuję i cenię siebie dokładnie takim, jakim jestem,

– wiem, że staję się najlepszy, jak mogę,

– postanawiam traktować się z szacunkiem ,

– siła mojej osobowości jest z każdym dniem większa,

– jestem panem swojej osoby, ja wybieram co myślę i jak się zachowuję,

– zasługuję na wszelką miłość, szacunek, radość i powodzenie, jakie do mnie przychodzą. Jestem otwarty na przyjęcie wszelkiego dobra w życiu.

Opis czakry na podstawie książki Liz Simpson "Przez Czakry do zdrowia".

Praca autorska chroniona prawem - kopiowanie lub używanie wzoru bez wiedzy autora zabronione.