Mandala na szkle "Czakra Podstawy" Muladhara.

499,00 zł

-100,00 zł

599,00 zł

Nowy produkt

1 szt. na magazynie

Czakra podstawy jest pierwszym centrum energetycznym człowieka. Związana jest z potrzebami fizycznymi i podstawowym ludzkim przetrwaniem. Ma najniższą częstotliwość wibracji ze wszystkich czakr, emanuje czerwoną barwę widma.

Średnica mandali 20 cm. Do mandali dodaję przyssawkę, aby można zawiesić ją na oknie. 

Copywright©

wysyłka 24 h.

Do porównania

Dodaj do listy życzeń

Biżuterię z tą mandalą znajdziesz klikając na "Powiązane Produkty"

Jeśli pracujesz z tą czakrą możesz powiesić ją na ścianie lub oknie i medytować patrząc na niąCzerpiesz z niej czerwone wibrujące światło i umieszczasz je u podstawy kręgosłupa. Wyobrażasz sobie wirujące koło i pozwalasz tej energii spływać nogami w dół, by połączyć się z ziemiąCzakra korzenia umiejscowiona jest w ciele w obszarze między odbytem a genitaliami w okolicy splotu miednicy, trzy pierwsze kręgi kręgosłupa.

Czakra podstawy związana jest z potrzebami fizycznymi i podstawowym ludzkim przetrwaniem. Ma najniższą częstotliwość wibracji ze wszystkich czakr, emanuje czerwoną barwę widma. Symboliczny kwadrat oznacza żywioł ziemi, a odwrócony trójkąt symbolizuje ruch energii w dół, łączący nas z ziemią. Istnieje więc związek czakry korzenia z siłą grawitacji, nieustannie ściągającej nas w dół i wiążącej z materialną egzystencją. Cztery płatki lotosu to cztery żywioły naszego ziemskiego domu.

Zrównoważona czakra podstawy – osoba opanowana, o dużej energii fizycznej, mocno stojąca na ziemi, zdrowa.

Czakra zbyt otwarta wirująca za szybko – przedstawia osobę tyrana i egocentryka o przesadnie materialistycznym podejściu,

Czakra zablokowana wirująca zbyt wolno lub wcale – osoba potrzebująca wsparcia emocjonalnego, o niskiej samoocenie i zachowaniach autodestrukcyjnych, bojaźliwa.

Czakra korzenia związana jest z poczuciem bezpieczeństwa fizycznegoprzynależnością do grupy społecznej.

Archetypy związane z czakrą korzenia to Matka Ziemia i ofiara. Reprezentują one dwie strony tego samego medalu: pozytywną stronę przednią i ciemną stronę tylną. Często spotykamy ludzi z kompleksem ofiary. Mają oni tendencję do winienia innych za swe problemy. Osoba postrzegająca siebie jako ofiarę sama sobie pozwala na bycie słabym, potrzebującym pomocy i wsparcia, ponieważ każde rozczarowanie, rozłąkę czy stratę uważa za coś, na co nie ma żadnego wpływu i czego nie może zmienić. Podświadomie uważa się nadal za małe dziecko, nie umiejące wstać i samodzielnie się nakarmić, toteż musi zależeć od innych. Przekształcić tę świadomość w poczucie własnych możliwości, samowystarczalności, siły i zwartości emocjonalnej można jedynie przez uznanie faktu, że każdy jest władnym sam sobie dostarczyć wszystkiego, czego potrzebuje. Zmiana tego negatywnego archetypu polega na wzięciu osobistej odpowiedzialności za własne życie, zrozumieniu, że to my wybieramy i każdy zasługuje na to, by dostać od życia to, co najlepsze.

Pozytywną stroną tego archetypu jest pojęcie Matki Ziemi, powszechnie kojarzone z pożywieniem, opieką i bezwarunkową miłością. Znajdując w sobie samym Matkę Ziemię (niezależnie od płci), tym samym przyjmujemy, iż jesteśmy w stanie samodzielnie zapewnić sobie bezpieczeństwo fizyczne i emocjonalne. Zdolność tę można w sobie wyrobić troszcząc się w praktyce o zaspokajanie potrzeb swego wewnętrznego dziecka, zapewniając sobie bezpieczny i wygodny dom, traktując siebie czasem jak dobra matka oraz afirmując, że potrafisz wszystko osiągnąć – samodzielnie lub prosząc o pomoc innych.

Mandala namalowana farbami witrażowymi, średnica 20 cm. Można ją powiesić na ścianie lub w oknie.

Jej czerwone zabarwienie daje poczucie mocy, siły, witalności i energii. Polecam ją do własnej pracy w medytacji.

Opis czakry na podstawie książki Liz Simpson "Przez Czakry do zdrowia".

Praca autorska chroniona prawem - kopiowanie lub używanie wzoru bez wiedzy autora zabronione.