Mandala na szkle "Drzewo Słońca - bogactwo"

898,00 zł

-100,00 zł

998,00 zł

Nowy produkt

Mandala ta ukazuje bogactwo twojej Istoty, która jest centrum wszechświata. Tak jak słońce oświetla i daje życie wszystkiemu, co jest,  tak Ty swoim istnieniem możesz zdziałać cuda. Twoje wewnętrzne bogactwo jest tak wielkie, potrzeba jedynie ujrzeć, kim naprawdę jesteś.  I wtedy to bogactwo zaczyna manifestować się również w świecie zewnętrznym.

Copywright©

Czas oczekiwania 2 tygodnie.

Do porównania

Dodaj do listy życzeń

Biżuterię z tą mandalą znajdziesz klikając na "Powiązane Produkty"

Patrząc na tą mandalę, możesz sobie codziennie o tym przypominać. O delikatnym, cichym promieniowaniu Życia przez każdą formę.

Słońce jest niezbędne dla  życia. Jego światło i ciepło sprawia, że wszystko  może się rozwijać, kwitnąć, dojrzewać, odpoczywać. W mandali ukazują to różnorakie formy widoczne w gałęziach drzewa- promieniach. Tam powstaje życie, tam powstają formy, kształty, kolory. Tam rodzi się bogactwo Istnienia.  W mandali tej wszystko promieniuje, faluje, tak jak fale światła. Co sprawia, że każda istota żyje, oddycha, działa? Co żyje poprzez każdą formę? Kim, czym to jest? Patrząc na tą mandalę, możesz sobie codziennie o tym przypominać. O delikatnym, cichym promieniowaniu Życia przez każdą formę.

Słońce to  światło, pogoda ducha, radość, zadowolenie, oświecenie, rozwój, uwolnienie intelektu,  chęć działania, dążenie do wolności.

Słońce to symbol nieskończoności, nieba, początku, ognia, świata, wędrowca, siły aktywnej, Stwórcy, Chrystusa, Raju, zmartwychwstania, świetności, wspaniałości, triumfu, prawdy, chwały, sprawiedliwości, oświecenia, słowa, autorytetu, inteligencji, mądrości, rozumu, geniuszu, wolnej woli, wynalazczości, rolnika, ojca, męskości, płodności, wierności.

Drzewo to symbol obfitego i samoodnawiającego się życia. Drzewo uznawano kiedyś za święte. Niektóre z drzew uznawano za wyrocznie, a ich głosy potrafili interpretować jedynie mędrcy czy kapłani mieszkający pod ich konarami. Pęd konarów drzewa wzwyż zrównoważony jest rozrostem jego korzeni w dół. Czyni to z drzewa dogodny symbol łączności między różnymi poziomami rzeczywistości: podziemiem nieświadomości, światem średnim ziemi i zwykłej świadomości oraz górnym światem nieba czy świadomości transpersonalnej. Symbol taki jak drzewo, który łączy różne poziomy rzeczywistości, zwany jest axis mundi, osią świata. Axis mundi zaznacza mistyczny środek wszechświata. Jest to pomost lub drabina, po której dusza może wspiąć się do Boga. Drzewo może więc być symbolem związku człowieka z Bogiem. Jung uznawał drzewo za symbol archetypu jaźni. Jaźń można wyobrażać sobie jako istniejący w każdej osobie obraz Boga. Jung czuł, że drzewo symbolizuje dążenie każdego z nas, by rosnąć i spełnić wewnętrzny obraz całkowitości, który odzwierciedla doskonałość Boga.

Fenomen mandali polega na tym, że jest to obraz zarówno działający na podświadomość, jak i odbijający to, co w podświadomości ukryte, zepchnięte lub wyparte. 

Mandala może oddziaływać na nas w dwojaki sposób. Kiedy malujemy ją sami, możemy skontaktować się z naszą podświadomością i odnaleźć źródło problemów,  destrukcyjnych wzorców, psychicznych blokad czy przyczyny niepowodzeń. Za pomocą wybranych środków wyrazu wydobywamy na światło dzienne wszystko to, czego nie umiemy wypowiedzieć.

Gdy pracujemy z gotową mandalą możemy jej używać jako symbolu wzmocnienia naszej pracy. Naszą własną myślą, intencją i wolą sprawiamy, że mandala może nas wesprzeć w naszych dążeniach, intencjach i marzeniach. Mandala jest narzędziem, dzięki któremu możemy dokładnie ukierunkować naszą pracę oraz jest wsparciem w postaci symbolu, kształtu i koloru. W przypadku biżuterii, również kamienia naturalnego o określonych właściwościach. Musimy jednak pamiętać, że bez naszego uczestnictwa, bez zaangażowania i autentycznej chęci pracy i zmiany, mandala pozostanie nieuaktywniona. Pamiętaj, że to Ty ją dla siebie uaktywniasz afirmując i pragnąc prawdziwej zmiany.

Mandala jest obrazem terapeutycznym dla naszej psychiki, umysłu, ciała i duszy.

Mandala namalowana na szkle o średnicy 21 cm.

Praca autorska chroniona prawem - kopiowanie lub używanie wzoru bez wiedzy autora zabronione.