Mandala na szkle "Drzewo Dobrych Życzeń".

799,00 zł

Nowy produkt

Mandala na szkle „Drzewo Dobrych Życzeń” promieniuje elektryczną energią samych najwspanialszych życzeń, życzeń kolorowych, wielobarwnych, wesołych, figlarnych, radosnych i najczulszych. Wprowadza poczucie opieki i ochrony oraz żywej twórczej energii.  Średnica mandali 21 cm. Do mandali dodaję przyssawkę, aby można zawiesić ją na oknie. Copywright©

Ten produkt nie jest już w magazynie

Do porównania

Dodaj do listy życzeń

Biżuterię z tą mandalą znajdziesz klikając na "Powiązane Produkty"

Emanuje radością i dziecięcą słodyczą kolorowych lizaczków czy baloników. Każde kółko to owoc.  Każdy owoc to zdrowie i witalność. Każda dobra myśl, to dobre życzenie. 

Prosta forma drzewa okrąg i trójkąt oraz dużo mniejszych okręgów połączonych siatką wychodzącą z trójkąta skierowanego ku górze.

Okrąg to szeroko przyjęty symbol wieczności: linia bez początku i końca reprezentuje czas, który nie ma początku i końca. Czyni to z okręgu stosowny symbol Boga. Według Fergusona, „okrąg przedstawia nie tylko doskonałość Boga, lecz również wieczność Boga, który był na początku, jest teraz i będzie na wieki wieków”.

Mandale, które rysujemy, to koła. Jung wiąże okrąg mandali z „ochronnym kręgiem oraz „czarodziejskim kręgiem” z niezliczonych zwyczajów ludowych. Mniejsze koła w mandali mogą być wyrazem ochrony, otaczania czcią lub wyzwolenia jakiegoś aspektu ciebie. Koła w mandali mogą przypominać o strumieniu życia, którego prądy wiją się wokół obiektów trwale osadzonych w czasie i przestrzeni.

Trójkąt jest symbolem dynamizmu, wskaźnikiem kierunku, atrybutem bóstw męskich i żeńskich. Wiąże się z liczbą trzy. Generalniejsze znaczenie duchowe Jung odnajduje w trójkącie zwróconym wierzchołkiem ku górze. Jest to dla niego symbol tendencji wszechświata do zbiegania się ku punktowi jedności.

W mandali trójkąt skierowany wierzchołkiem ku górze często zapowiada pojawienie się czegoś nowego, odrodzenie lub wybuch kreatywności. Trójkąt w centrum mandali oznacza aspirację.  Trójkąty w mandalach są wskaźnikiem kierunku. Wprowadzają zmianę. Kierują twoją uwagę ku wiecznej równowadze rosnących i opadających energii. Trójkąt może ukazać ci to, co powinieneś wiedzieć, aby nie zboczyć z właściwej drogi. Trójkąty mogą skierować cię ku pierwiastkowi duszy w głębi twego serca.

Drzewo to symbol obfitego i samoodnawiającego się życia. Drzewo uznawano kiedyś za święte. Niektóre z drzew uznawano za wyrocznie, a ich głosy potrafili interpretować jedynie mędrcy czy kapłani mieszkający pod ich konarami. Pęd konarów drzewa wzwyż zrównoważony jest rozrostem jego korzeni w dół. Czyni to z drzewa dogodny symbol łączności między różnymi poziomami rzeczywistości: podziemiem nieświadomości, światem średnim ziemi i zwykłej świadomości oraz górnym światem nieba czy świadomości transpersonalnej. Symbol taki jak drzewo, który łączy różne poziomy rzeczywistości, zwany jest axis mundi, osią świata. Axis mundi zaznacza mistyczny środek wszechświata. Jest to pomost lub drabina, po której dusza może wspiąć się do Boga. Drzewo może więc być symbolem związku człowieka z Bogiem. Jung uznawał drzewo za symbol archetypu jaźni. Jaźń można wyobrażać sobie jako istniejący w każdej osobie obraz Boga. Jung czuł, że drzewo symbolizuje dążenie każdego z nas, by rosnąć i spełnić wewnętrzny obraz całkowitości, który odzwierciedla doskonałość Boga.

Fenomen mandali polega na tym, że jest to obraz zarówno działający na podświadomość, jak i odbijający to, co w podświadomości ukryte, zepchnięte lub wyparte. 

Mandala może oddziaływać na nas w dwojaki sposób. Kiedy malujemy ją sami, możemy skontaktować się z naszą podświadomością i odnaleźć źródło problemów,  destrukcyjnych wzorców, psychicznych blokad czy przyczyny niepowodzeń. Za pomocą wybranych środków wyrazu wydobywamy na światło dzienne wszystko to, czego nie umiemy wypowiedzieć.

Gdy pracujemy z gotową mandalą możemy jej używać jako symbolu wzmocnienia naszej pracy. Naszą własną myślą, intencją i wolą sprawiamy, że mandala może nas wesprzeć w naszych dążeniach, intencjach i marzeniach. Mandala jest narzędziem, dzięki któremu możemy dokładnie ukierunkować naszą pracę oraz jest wsparciem w postaci symbolu, kształtu i koloru. W przypadku biżuterii, również kamienia naturalnego o określonych właściwościach. Musimy jednak pamiętać, że bez naszego uczestnictwa, bez zaangażowania i autentycznej chęci pracy i zmiany, mandala pozostanie nieuaktywniona. Pamiętaj, że to Ty ją dla siebie uaktywniasz afirmując i pragnąc prawdziwej zmiany.

Mandala jest obrazem terapeutycznym dla naszej psychiki, umysłu, ciała i duszy.

Praca autorska chroniona prawem - kopiowanie lub używanie wzoru bez wiedzy autora zabronione.