Mandala na szkle "Tęczowy Dąb".

699,00 zł

Nowy produkt

Mandala ta daje poczucie wewnętrznej mocy, spełnienia oraz swobodnego rozwoju i wzrostu na każdym poziomie życia.
Dąb jest symbolem mądrości, mocy i długowieczności.  Copywright©

Ten produkt nie jest już w magazynie

Do porównania

Dodaj do listy życzeń

Biżuterię z tą mandalą znajdziesz klikając na "Powiązane Produkty"

Mandala ta daje poczucie wewnętrznej mocy, spełnienia oraz swobodnego rozwoju i wzrostu na każdym poziomie życia.
Dąb jest symbolem mądrości, mocy i długowieczności. Jeśli brak Ci poczucia siły i równowagi, to ta mandala jest dla Ciebie. Mandala ta zawiera zestaw kolorów tęczy, co ma szczególnie uzdrawiające właściwości. Tęcza sprawia, że wszystko wraca na swoje miejsce, porządkuje się w harmonijny i właściwy sposób. Każda częstotliwość koloru  tęczy leczy określone czakry w naszym organizmie i otoczeniu, ponieważ wszystko wibruje z określoną częstotliwością, wszystko jest energią. 

Drzewo to symbol obfitego i samoodnawiającego się życia. Drzewo uznawano kiedyś za święte. Niektóre z drzew uznawano za wyrocznie, a ich głosy potrafili interpretować jedynie mędrcy czy kapłani mieszkający pod ich konarami.

Pęd konarów drzewa wzwyż zrównoważony jest rozrostem jego korzeni w dół. Czyni to z drzewa dogodny symbol łączności między różnymi  poziomami rzeczywistości: podziemiem nieświadomości, światem średnim ziemi i zwykłej świadomości oraz górnym  światem nieba czy świadomości transpersonalnej. Symbol taki jak drzewo, który łączy różne poziomy rzeczywistości, zwany jest axis mundi, osią świata. Axis mundi zaznacza mistyczny środek wszechświata. Jest to pomost lub drabina, po której dusza może wspiąć się do Boga. Drzewo może więc być symbolem związku człowieka z Bogiem.

Jung uznawał drzewo za symbol archetypu jaźni. Jaźń można wyobrażać sobie jako istniejący w każdej osobie obraz Boga. Jung czuł, że drzewo symbolizuje dążenie każdego z nas, by rosnąć i spełnić wewnętrzny obraz całkowitości, który odzwierciedla doskonałość Boga.

Rozłożyste korzenie, sięgające horyzontu, mogą oznaczać dobrą łączność z podświadomością i czerpania z niej siły do wzrostu. Dąb jest jakby zasilany z ziemskich pokładów energii, które przejawiają się kolorami pomarańczu, żółci i brązu. Rozpalają ogień energii u podstawy (czerwień, pomarańcz, żółty) , aby dalej przechodzić w odcienie zieleni, niebieskie, indygo i w końcu fioletu. Tak jak kolory tęczy, drzewo wzrasta od czakry korzenia do czakry korony, tak Ty przebywasz drogę w procesie stawania się prawdziwym sobą. Doświadczenie kolorów tęczy w mandali może być sposobem wyzwalania przez twoją psychikę potężnych energii uzdrawiania.Obfitość liści świadczy o rozkwicie, bujności, stanie aktywności. Energia swobodnie przepływa i zasila wszystkie piętra twojej osobowości.

Mandala ta daje poczucie mocy, spełnienia oraz swobodnego rozwoju i wzrostu na każdym poziomie.

Fenomen mandali polega na tym, że jest to obraz zarówno działający na podświadomość, jak i odbijający to, co w podświadomości ukryte, zepchnięte lub wyparte. 

Mandala może oddziaływać na nas w dwojaki sposób. Kiedy malujemy ją sami, możemy skontaktować się z naszą podświadomością i odnaleźć źródło problemów,  destrukcyjnych wzorców, psychicznych blokad czy przyczyny niepowodzeń. Za pomocą wybranych środków wyrazu wydobywamy na światło dzienne wszystko to, czego nie umiemy wypowiedzieć.

Gdy pracujemy z gotową mandalą możemy jej używać jako symbolu wzmocnienia naszej pracy. Naszą własną myślą, intencją i wolą sprawiamy, że mandala może nas wesprzeć w naszych dążeniach, intencjach i marzeniach. Mandala jest narzędziem, dzięki któremu możemy dokładnie ukierunkować naszą pracę oraz jest wsparciem w postaci symbolu, kształtu i koloru. W przypadku biżuterii, również kamienia naturalnego o określonych właściwościach. Musimy jednak pamiętać, że bez naszego uczestnictwa, bez zaangażowania i autentycznej chęci pracy i zmiany, mandala pozostanie nieuaktywniona. Pamiętaj, że to Ty ją dla siebie uaktywniasz afirmując i pragnąc prawdziwej zmiany.

Mandala jest obrazem terapeutycznym dla naszej psychiki, umysłu, ciała i duszy.

Namalowana na szkle o średnicy 20 cm, farbami witrażowymi. Do mandali dodaję przyssawkę.

Praca autorska chroniona prawem - kopiowanie lub używanie wzoru bez wiedzy autora zabronione.