Bransoletka mineralna "Fundament - Czakra Podstawy".

119,00 zł

Nowy produkt

1 szt. na magazynie

Bransoletka mineralna stowrzona po to, aby poczuć się ugruntowaną i bezpieczną. Odpowiada energetycznie Czakrze Podstawy, czakrze związanej z zaspokojeniem podstawowych potrzeb fizycznych człowieka, z przetrwaniem i stawaniem we własnej obronie.

wysyłka 24 h.

Uwaga: Ostatnia sztuka.

Do porównania

Dodaj do listy życzeń

Kamienie dobrane do tej bransoletki: Bryłka turmalinu 10-11 mm, krwawnik 6mm, tygrysie oko 6mm , hematyt 6mm, turmalin 6 mm oraz małe hematyty.

Wszystkie one wspierają to centrum energetyczne, które jest naszym korzeniem, podstawą, fundamentem, na którym możemy budować pozostałe elementy systemu energetycznego. 

Czakra podstawy związana jest z potrzebami fizycznymi i podstawowym ludzkim przetrwaniem. Ma najniższą częstotliwość wibracji ze wszystkich czakr, emanuje czerwoną barwę widma. Symboliczny kwadrat oznacza żywioł ziemi, a odwrócony trójkąt symbolizuje ruch energii w dół, łączący nas z ziemią. Istnieje więc związek czakry korzenia z siłą grawitacji, nieustannie ściągającej nas w dół i wiążącej z materialną egzystencją. Cztery płatki lotosu to cztery żywioły naszego ziemskiego domu.

Zrównoważona czakra podstawy – osoba opanowana, o dużej energii fizycznej, mocno stojąca na ziemi, zdrowa.

Czakra zbyt otwarta wirująca za szybko – przedstawia osobę tyrana i egocentryka o przesadnie materialistycznym podejściu,

Czakra zablokowana wirująca zbyt wolno lub wcale – osoba potrzebująca wsparcia emocjonalnego, o niskiej samoocenie i zachowaniach autodestrukcyjnych, bojaźliwa.

Czakra korzenia związana jest z poczuciem bezpieczeństwa fizycznegoprzynależnością do grupy społecznej. Więcej o tej czakrze: https://mandaladoroty.pl/pl/home/18-mandala-na-szkle-czakra-podstawy-muladhara.html

Czarny turmalin - kamień o najsilniejszych właściwościach ochronnych. Turmalin - wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł, przynosząc jasność i uspokojenie. Pomaga w zasypianiu i rozwiewa uczucie strachu. Podnosi pewność siebie, usuwa blokady, pomaga w przypadku mentalności ofiary, negatywnych uczuć, załamań i obaw o to, co pomyślą inni. Dobrze działa na wewnętrzne poczucie własnej jaźni, równowagę yin/yang, wszelkie zdolności parapsychiczne i aktywność obu półkul mózgowych. Usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami. 

Krwawnik - ciemnozielony kwarc z plamkami tlenku węgla przypominającymi drople krwi. Zwany "kamieniem odwagi" pomaga złagodzić lęki, które mogą zakłócić równowagę organizmu. Działa odnawiająco na serę fizyczną, mentalną i emocjonalną, pomaga w podejmowaniu decyzji. Na poziomie fizycznym krwawnik wspomaga proces odtruwania organizmu.

Tygrysie oko - ugruntowuje, dzięki wibracjom tego kamienia możemy zaktywizować własna energie, wzbudzić sobie poczucie bezpieczeństwa bez konieczności przylegania i trzymania sie tego, co materialne i namacalne. Energia ta pomaga nam pozbyć sie wewnętrznego zamętu i znieść blokady emocjonalne. Tygrysie oko wyostrza nasze postrzeganie (również wzrok), na wielu poziomach zaczynamy lepiej dostrzegać, co się wokół nas dzieje, wzrasta też nasza zdolność przewidywania. Kamień ten dodaje odwagi w wyrażaniu własnego zdania, wzmacnia wole przetrwania i dążenia do sukcesu. 

Hematyt był uważany w starożytnym Babilonie za Kamień Wojowników. Reprezentuje trwałość, siłę, trzymanie się zasad. Hematyt nazywany jest również krwawnikiem. Ta wywodząca się ze średniowiecza nazwa wskazuje na główny zakres jego działania.  Pomaga przy realizacji zamierzonych celów, ułatwia pokonywanie trudności i aktywizuje siły witalne. Wzmaga atrakcyjność, pozytywnie wpływa na wszystko co wiąże się z krwią: jej wytwarzanie, krwiobieg, tamowanie krwawień, menstruację. Ułatwia wchłanianie żelaza. Reguluje nadciśnienie, zapobiega nadmiernym skurczom mięśni i przyspieszonemu pulsowi. Leczy choroby pęcherza i pomaga w dolegliwościach kręgosłupa. W sferze psychicznej budzi radość życia, dodaje odwagi i umacnia wolę. Pomaga zamienić marzenia w jawę. Bardzo pomocny w równoważeniu energii naszego ciała i ducha. Zwiększa świadomość.