Bransoletka z mandalą "Drzewo Dziecięcej Energii".

59,00 zł

-6,00 zł

65,00 zł

Nowy produkt

1 szt. na magazynie

Bransoletka z mandalą "Drzewo Dziecięcej Energii" w otoczeniu tygrysiego oka (8 mm), prehnitu (6 mm) oraz hematytu (6 mm). Rozmiar na nadgarstek ok. 16-17 cm. Jest możliwość dopasowania.

wysyłka 24 h.

Uwaga: Ostatnia sztuka.

Do porównania

Dodaj do listy życzeń

Mandala „Drzewo dziecięcej energii” pobudza twoją wewnętrzną energię formą spirali oraz kolorami tęczy. Dostarcza siły dla pobudzenia twojej wewnętrznej radości życia i płynącej z tego energii. Przypomina o dziecięcej radości i mocy twojego wewnętrznego dziecka. 

Zawiera zestaw kolorów tęczy, co ma szczególnie uzdrawiające właściwości. Tęcza sprawia, że wszystko wraca na swoje miejsce, porządkuje się w harmonijny i właściwy sposób. Każda częstotliwość koloru  tęczy leczy określone czakry w naszym organizmie i otoczeniu, ponieważ wszystko wibruje z określoną częstotliwością, wszystko jest energią. Symbol spirali wzmacnia to oddziaływanie. Bardzo pomocna przy stanach depresyjnych, przygnębieniu czy obniżeniu nastroju.

Wszechświat płynie spiralami. Ludzie odczuwają impuls krążenia wokół i w stronę centrum, które jest również Centrum, w którym przebywa Bóg. Impuls krążenia wokół tego, co święte, kształtuje także wewnętrzny mechanizm psychiki. Jung zaobserwował, że cykl wzrostu psychiki ma postać spiralnej ścieżki. Jung mówi o procesie indywiduacji, w którym ego zajmuje właściwą sobie pozycję bytu krążącego wokół Jaźni, prawdziwego centrum osobowości. Spirala przypomina tantryczny symbol siły życiowej. Spirala służy więc jako symbol rewitalizacji życia poprzez kontakt z boskimi, twórczymi, uzdrawiającymi energiami najgłębszych pokładów psychiki. Spirale posuwające się zgodnie z ruchem wskazówek zegara wskazują, iż coś zdąża ku świadomości. Tworzenie spirali może wyrażać strumień energii psychicznej zawarty we wzorach odzwierciedlających siły uniwersalne.

Drzewo to symbol obfitego i samoodnawiającego się życia. Drzewo uznawano kiedyś za święte. Niektóre z drzew uznawano za wyrocznie, a ich głosy potrafili interpretować jedynie mędrcy czy kapłani mieszkający pod ich konarami. Pęd konarów drzewa wzwyż zrównoważony jest rozrostem jego korzeni w dół. Czyni to z drzewa dogodny symbol łączności między różnymi poziomami rzeczywistości: podziemiem nieświadomości, światem średnim ziemi i zwykłej świadomości oraz górnym światem nieba czy świadomości transpersonalnej. Symbol taki jak drzewo, który łączy różne poziomy rzeczywistości, zwany jest axis mundi, osią świata. Axis mundi zaznacza mistyczny środek wszechświata. Jest to pomost lub drabina, po której dusza może wspiąć się do Boga. Drzewo może więc być symbolem związku człowieka z Bogiem. Jung uznawał drzewo za symbol archetypu jaźni. Jaźń można wyobrażać sobie jako istniejący w każdej osobie obraz Boga. Jung czuł, że drzewo symbolizuje dążenie każdego z nas, by rosnąć i spełnić wewnętrzny obraz całkowitości, który odzwierciedla doskonałość Boga. . Mandala ta daje poczucie mocy, spełnienia oraz swobodnego rozwoju i wzrostu na każdym poziomie. Fenomen mandali polega na tym, że jest to obraz zarówno działający na podświadomość, jak i odbijający to, co w podświadomości ukryte, zepchnięte lub wyparte. Mandala obnaża najgłębsze zasoby podświadomości, dzięki niej możemy dotrzeć do źródeł problemów, destrukcyjnych wzorców, psychicznych blokad i przyczyn niepowodzeń. Za pomocą wybranych środków wyrazu wydobywamy na światło dzienne wszystko to, czego nie umiemy wypowiedzieć. Mandala jest obrazem terapeutycznym dla naszej psychiki, umysłu, ciała i duszy.

Tygrysie oko uzmysławia nam, ze jedyna pewna rzeczą w świecie jest ruch, zmiana i jedynie dzięki jej akceptacji możemy przeżywać szczęście i poczucie pełni. Dzięki wibracjom tego kamienia możemy zaktywizować własna energie, wzbudzić sobie poczucie bezpieczeństwa bez konieczności przylegania i trzymania sie tego, co materialne i namacalne. Energia ta pomaga nam pozbyć sie wewnętrznego zamętu i znieść blokady emocjonalne.

Tygrysie oko wyostrza nasze postrzeganie (również wzrok), na wielu poziomach zaczynamy lepiej dostrzegać, co się wokół nas dzieje, wzrasta też nasza zdolność przewidywania. Kamień ten dodaje odwagi w wyrażaniu własnego zdania, wzmacnia wole przetrwania i dążenia do sukcesu.

Ze względu na kolor tygrysie oko jest związane ze splotem słonecznym, wspomaga tez trawienie i leczy z przeziębień. By poprawić wzrok, można kłaść oczyszczone wcześniej kamienie na powieki lub przemywać oczy woda, w której się moczyły.
Charakterystyczna piękna gra barw tygrysiego oka ma działanie stymulujące.

Prehnit (zwany czasem frenitem) jest uważany za kamień bezwarunkowej miłości oraz kryształ, który uzdrawia terapeutów, uzdrowicieli, szamanów i osoby pracujące z innymi osobami (oczyszcza z wchłoniętej, negatywnej energii). Przyspiesza rozwój duchowy, łączy z istotami Wyższych Wymiarów i Wysokich Wibracji (szczególnie z energiami Anielskimi, w tym Rafaela).

Minerał ten był żywany przez kultury szamańskie w Afryce Południowej od tysięcy lat, ale dla Zachodu jest stosunkowo niedawnym odkryciem - dlatego uważa się go za kamień Nowej Ery, wnoszący określone wibracje na aktualne stulecie. 

Pogłębia prekognicję (dar widzenia przyszłych wydarzeń) i wewnętrzną wiedzę. Uczy, jak żyć w harmonii z Naturą i siłami żywiołów. W tradycjach szamańskich służył m.in. do wróżenia.
Pomaga zapamiętywać i uczyć się; oczyszcza umysł, aktywuje czakrę trzeciego oka.
Działa również na czakrę serca oraz splotu słonecznego - pomaga więc funkcjonować w życiu, w oparciu o serce i jego intuicję (łączy siłę woli, zsiłą serca).

Prehnit harmonizuje otoczenie i zapewnia spokój oraz ochronę. Łagodzi koszmary nocne, fobie i głębokie lęki, odkrywając i lecząc przyczynę, która je wywołuje.
Jest korzystne dla nadpobudliwych dzieci i leczenia przyczyn, które leżą u podstaw ich nadpobudliwośći.

Fizycznie - prehnit leczy nerki i pęcherz. Dobrze działa na grasicę, barki, klatkę piersiową i płuca. Leczy dnę moczanową i zaburzenia krwi. Naprawia tkankę łączną. 

Hematyt był uważany w starożytnym Babilonie za Kamień Wojowników. Reprezentuje trwałość, siłę, trzymanie się zasad. Hematyt nazywany jest również krwawnikiem. Ta wywodząca się ze średniowiecza nazwa wskazuje na główny zakres jego działania.  Pomaga przy realizacji zamierzonych celów, ułatwia pokonywanie trudności i aktywizuje siły witalne. Wzmaga atrakcyjność, pozytywnie wpływa na wszystko co wiąże się z krwią: jej wytwarzanie, krwiobieg, tamowanie krwawień, menstruację. Ułatwia wchłanianie żelaza. Reguluje nadciśnienie, zapobiega nadmiernym skurczom mięśni i przyspieszonemu pulsowi. Leczy choroby pęcherza i pomaga w dolegliwościach kręgosłupa. W sferze psychicznej budzi radość życia, dodaje odwagi i umacnia wolę. Pomaga zamienić marzenia w jawę. Bardzo pomocny w równoważeniu energii naszego ciała i ducha. Zwiększa świadomość.