Bransoletka z mandalą "Drzewo Światła".

69,00 zł

-6,00 zł

75,00 zł

Nowy produkt

1 szt. na magazynie

Świetlista bransoletka z mandalą "Drzewo Światła" w otoczeniu jadeitu 8 mm, piasku pustyni 8 mm i złotych hematytów (4 mm).

Rozmiar na nadgarstek: ok. 16-17 cm.

wysyłka 24 h.

Uwaga: Ostatnia sztuka.

Do porównania

Dodaj do listy życzeń

Mandala ta rodzi owoce świetliste, pełne światła i mocy. Rozświetla mrok i wprowadza jasność tam, gdzie było ciemno.

https://mandaladoroty.pl/pl/home/73-mandala-na-szkle-drzewo-swiatla.html

Drzewo to symbol obfitego i samoodnawiającego się życia. Drzewo uznawano kiedyś za święte. Niektóre z drzew uznawano za wyrocznie, a ich głosy potrafili interpretować jedynie mędrcy czy kapłani mieszkający pod ich konarami.

Pęd konarów drzewa wzwyż zrównoważony jest rozrostem jego korzeni w dół. Czyni to z drzewa dogodny symbol łączności między różnymi  poziomami rzeczywistości: podziemiem nieświadomości, światem średnim ziemi i zwykłej świadomości oraz górnym  światem nieba czy świadomości transpersonalnej. Symbol taki jak drzewo, który łączy różne poziomy rzeczywistości, zwany jest axis mundi, osią świata. Axis mundi zaznacza mistyczny środek wszechświata. Jest to pomost lub drabina, po której dusza może wspiąć się do Boga. Drzewo może więc być symbolem związku człowieka z Bogiem.

Jung uznawał drzewo za symbol archetypu jaźni. Jaźń można wyobrażać sobie jako istniejący w każdej osobie obraz Boga. Jung czuł, że drzewo symbolizuje dążenie każdego z nas, by rosnąć i spełnić wewnętrzny obraz całkowitości, który odzwierciedla doskonałość Boga.

Fenomen mandali polega na tym, że jest to obraz zarówno działający na podświadomość, jak i odbijający to, co w podświadomości ukryte, zepchnięte lub wyparte. 
Mandala obnaża najgłębsze zasoby podświadomości, dzięki niej możemy dotrzeć do źródeł problemów, destrukcyjnych wzorców, psychicznych blokad i przyczyn niepowodzeń.
Za pomocą wybranych środków wyrazu wydobywamy na światło dzienne wszystko to, czego nie umiemy wypowiedzieć.

Jadeit - święty i ochronny kamień mistyków. Majowie uznawali go  za najsilniej działający talizman, który zapewnia szczęście, dobrobyt i dobre pożycie małżeńskie. 
Równoważy i leczy cały organizm, harmonizuje go, odpręża nerwy.  Otwiera umysł na piękno wszechświata i sprzyja rozwojowi duchowemu Dzięki swojemu wpływowi na serce pogłębia związane z nim uczucia. Jako amulet jadeit powinien być noszony bezpośrednio na ciele (naszyjnik, wisiorek, bransoletka). Zapewniać to ma nie tylko dobrobyt pozwalając utrzymać pieniądze przy sobie, ale także długie i szczęśliwe życie. Jadeit podobnie jak nefryt to kryształ promieniujący mądrością i spokojem. Kamień jadeit - polecany jest szczególnie osobom mającym problemy z wyrażaniem uczuć. Harmonizuje on ciała: eteryczne, astralne i emocjonalne, aby zjednoczyły się i działały w jedności przynosząc spokój, odprężenie i harmonię. Wedle Konfucjusza jadeit symbolizuje jedność ducha i umysłu. Wysławiany jest jako uosobienie piękna i wartości duchowych. Ezoterycy uważają, iż pozwala czerpać siłę i wiedzę z poprzednich wcieleń, zwłaszcza tych przeżytych na Wschodzie. 

Hematyt: pozytywnie wpływa na wszystko, co wiąże się z krwią: jej wytwarzanie, krwiobieg, tamowanie krwawień, menstruację. Ułatwia wchłanianie żelaza. Reguluje nadciśnienie, zapobiega nadmiernym skurczom mięśni i przyspieszonemu pulsowi. Leczy choroby pęcherza i pomaga w dolegliwościach kręgosłupa. W sferze psychicznej budzi radość życia, dodaje odwagi i umacnia wolę.  Już w starożytności uznawany był za kamień szczęścia, pomagał utrzymać radosny nastrój, przynosił miłość, siłę i zwycięstwo. Współcześnie traktowany jest jako amulet przynoszący równowagę duchową, pozwalający pokonać stres, daje siłę do pokonania trudności - tych mniejszych i tych większych. Osoby, które noszą biżuterię z hematytem wyróżniają się wiarą we własne siły. Cechuje je poczucie humoru, optymizm, łatwo zjednują sobie uznanie w środowisku oraz sympatię szerokiego grona znajomych. Zalecany jest szczególnie dla osób z kompleksami lub ze skłonnością do depresji.