Mandala na szkle "Zielony Lotos - Uzdrawiam Siebie".

699,00 zł

Nowy produkt

1 szt. na magazynie

Mandala na szkle „Zielony Lotos – Uzdrawiam Siebie” powstała z intencją oraz afirmacją dobrego zdrowia, harmonii i spokoju. Emanuje barwy światła, wyciszenia i ukojenia. Świeci radosną i delikatną energią. Namalowana na szkle 21 cm średnicy. Do powieszenia na oknie lub ścianie. Copywright©

wysyłka 24 h.

Uwaga: Ostatnia sztuka.

Do porównania

Dodaj do listy życzeń

Biżuterię z tą mandalą znajdziesz klikając na "Powiązane Produkty"

Kolor zielony jest kolorem przyrody. Symbolizuje zasadę naturalnego, zdrowego wzrostu oraz zdolność wyżywienia tego, co powstaje. Zielony wyraża także wrażliwość zmysłową. Dla św. Hildegardy zielony był symbolem źródła energii, które „nawilża” przedsięwzięcia ludzkie życiem. Zieleń wyraża obecność Boga w sprawach ziemskich.

Kolor zielony w mandalach odzwierciedla zdolność pielęgnowania, opiekowania się, ochraniania. Sugeruje umiejętność zajęcia się sobą, jak również udzielenia wsparcia innym.

Kwiat lotosu to symbol duchowy. Lotos rośnie jak lilia wodna w zbiornikach wody, a długim korzeniem głęboko wrasta w bagienny grunt. Dlatego symbolizuje totalną przemianę, ponieważ ze szlamu czerpie siłę dla wytworzenia swojego kwiatu cudownej urody. Bagno jest symbolem naszych uczuć negatywnych, które mogą stanowić pożywkę dla pięknych uczuć  i właściwości takich jak szczerość, bezwarunkowa miłość albo radość.

Kwiaty ze względu na swój kształt i zogniskowanie pośrodku stanowią naturalną mandalę. Dlatego przez niektórych mistyków uważane są jako przedmioty kontemplacji.

Kwiaty są także symbolem wiosny oraz wiecznie odnawiającego się życia.

W tradycjach religijnych Indii, Chin i Europy kwiaty symbolizują łono karmiące boskie dzieci. Budda oraz inne bóstwa indyjskie są często przedstawiane w kwiatach lotosu. Kwiat to symbol kolebki, w której stwarza się świadomość i życie.

Kwiat (zwiastun wiosny) może wskazywać na przyspieszenie cyklu twojego osobistego rozwoju, na narodziny twojego indywidualnego jestestwa. Mogą być symbolem spełnienia celu lub zadania, które wymagało od ciebie wiele wysiłku.

Fenomen mandali polega na tym, że jest to obraz zarówno działający na podświadomość, jak i odbijający to, co w podświadomości ukryte, zepchnięte lub wyparte. 

Mandala może oddziaływać na nas w dwojaki sposób. Kiedy malujemy ją sami, możemy skontaktować się z naszą podświadomością i odnaleźć źródło problemów,  destrukcyjnych wzorców, psychicznych blokad czy przyczyny niepowodzeń. Za pomocą wybranych środków wyrazu wydobywamy na światło dzienne wszystko to, czego nie umiemy wypowiedzieć.

Gdy pracujemy z gotową mandalą możemy jej używać jako symbolu wzmocnienia naszej pracy. Naszą własną myślą, intencją i wolą sprawiamy, że mandala może nas wesprzeć w naszych dążeniach, intencjach i marzeniach. Mandala jest narzędziem, dzięki któremu możemy dokładnie ukierunkować naszą pracę oraz jest wsparciem w postaci symbolu, kształtu i koloru. W przypadku biżuterii, również kamienia naturalnego o określonych właściwościach. Musimy jednak pamiętać, że bez naszego uczestnictwa, bez zaangażowania i autentycznej chęci pracy i zmiany, mandala pozostanie nieuaktywniona. Pamiętaj, że to Ty ją dla siebie uaktywniasz afirmując i pragnąc prawdziwej zmiany.

Mandala jest obrazem terapeutycznym dla naszej psychiki, umysłu, ciała i duszy.

Oryginalna mandala  namalowana ręcznie na szkle o średnicy 21 cm, farbami witrażowymi. 

Praca autorska chroniona prawem - kopiowanie lub używanie wzoru bez wiedzy autora zabronione.