Medalion z mandalą "Drzewo Miłości".

55,00 zł

Nowy produkt

1 szt. na magazynie

Medalion z mandalą "Drzewo Miłości". Mandala ta rozkwita sercami miłości bezwarunkowej, ciepłej, akceptującej i serdecznej. Jeśli pragniesz, aby w twoim otoczeniu/domu panowała taka właśnie atmosfera, to ta mandala jest odpowiednia dla Ciebie.  

wysyłka 24 h.

Uwaga: Ostatnia sztuka.

Do porównania

Dodaj do listy życzeń

Mandala ta zawiera zestaw kolorów tęczy, co ma szczególnie uzdrawiające właściwości. Tęcza sprawia, że wszystko wraca na swoje miejsce, porządkuje się w harmonijny i właściwy sposób. Każda częstotliwość koloru  tęczy leczy określone czakry w naszym organizmie i otoczeniu, ponieważ wszystko wibruje z określoną częstotliwością, wszystko jest energią. Symbole serca i spirali potęgują jej oddziaływanie.

Serce uznawano kiedyś za centrum istnienia i „siedzibę inteligencji„. Serce kojarzy się także z odwagą , smutkiem oraz radością. W myśli ezoterycznej serce jest odbiciem słońca w człowieku, tak jak złoto było odbiciem słońca na ziemi.

Serce stanowi centrum emocji, zrozumienia i woli.

Serce w mandalach mogą wykazywać troskę o związki osobiste. Mogę też przypominać o potrzebie skupienia się na tym, co rzeczywiście istotne i centralne w danej sytuacji. Serca mogą mówić o ranach i cierpieniu, szczególnie jeśli są purpurowe.

Serce sugeruje przebudzenie emocji. Może oznaczać również stan zakochania.

W mandali widoczny jest symbol spirali, która wypływa z dwóch serc tworzących jedną przestrzeń, która również jest sercem, gdy odwróci się mandalę. Spirale są wszechobecne w całym kosmosie. Wszechświat płynie spiralami. Ludzie odczuwają impuls krążenia wokół i w stronę centrum, które jest również Centrum, w którym przebywa „Bóg”. Impuls krążenia wokół tego, co święte, kształtuje także wewnętrzny mechanizm psychiki. Jung zaobserwował, że cykl wzrostu psychiki ma postać spiralnej ścieżki. Jung mówi o procesie indywiduacji, w którym ego zajmuje właściwą sobie pozycję bytu krążącego wokół Jaźni, prawdziwego centrum osobowości. Spirala przypomina tantryczny symbol siły życiowej. Spirala służy więc jako symbol rewitalizacji życia poprzez kontakt z boskimi, twórczymi, uzdrawiającymi energiami najgłębszych pokładów psychiki. Spirale posuwające się zgodnie z ruchem wskazówek zegara wskazują, iż coś zdąża ku świadomości. Tworzenie spirali może wyrażać strumień energii psychicznej zawarty we wzorach odzwierciedlających siły uniwersalne.

Drzewo to symbol obfitego i samoodnawiającego się życia. Drzewo uznawano kiedyś za święte. Niektóre z drzew uznawano za wyrocznie, a ich głosy potrafili interpretować jedynie mędrcy czy kapłani mieszkający pod ich konarami.

Pęd konarów drzewa wzwyż zrównoważony jest rozrostem jego korzeni w dół. Czyni to z drzewa dogodny symbol łączności między różnymi  poziomami rzeczywistości: podziemiem nieświadomości, światem średnim ziemi i zwykłej świadomości oraz górnym  światem nieba czy świadomości transpersonalnej. Symbol taki jak drzewo, który łączy różne poziomy rzeczywistości, zwany jest axis mundi, osią świata. Axis mundi zaznacza mistyczny środek wszechświata. Jest to pomost lub drabina, po której dusza może wspiąć się do Boga. Drzewo może więc być symbolem związku człowieka z Bogiem.

Jung uznawał drzewo za symbol archetypu jaźni. Jaźń można wyobrażać sobie jako istniejący w każdej osobie obraz Boga. Jung czuł, że drzewo symbolizuje dążenie każdego z nas, by rosnąć i spełnić wewnętrzny obraz całkowitości, który odzwierciedla doskonałość Boga.

Mandala oddziałuje poprzez formę i kolor. Najważniejsze jest Twoje odczucie jakie pojawia się, gdy patrzysz na nią. To Ty czujesz, czy mandala wnosi coś do Twojego wnętrza. Jeśli odczucia są pozytywne, mandala oddziałuje terapeutycznie wprowadzając harmonię i równowagę do Twojego wnętrza. Mandala więc, to nie tylko ozdoba, ale również energia pozytywnych wibracji zmieniających Twoje wewnętrzne i zewnętrzne otoczenie.

Wielkość motywu mandali 30 mm. Wielkość całego medalionu 37 mm.

Medalion wykonany z metalu antyalergicznego.

Do medalionu można domówić regulowany sznurek jubilerski https://mandaladoroty.pl/pl/home/591-sznurek-jubilerski-do-medalionow.html