Jak dbać o mandale:

Mandale wystarczy przecierać, co jakiś czas, wilgotną szmatką. 

Bardzo ważny jest  proces zawieszania ich na szybie. Aby przyssawka mocno przywarła należy najpierw szybę dobrze oczyścić i upewnić się, że nie ma żadnych, zwłaszcza tłustych, zabrudzeń. Dobrze jest użyć środka do mycia szyb z alkoholem lub octem. Po oczyszczeniu szyby należy mocno przydusić przyssawkę. Odczekać chwilę upewniając się, że przyssawka dobrze przywarła. Teraz już można powiesić mandalę. 

Jeśli mieszkasz w centrum miasta gdzie jeżdżą tramwaje, autobusy i jest dużo wstrząsów i wibracji, to lepiej mandalę powiesić na ścianie. Niestety może się zdarzyć, że pod wpływem drgań mandala odklei się od szyby i spadnie.

Jak dbać o biżuterię:

1. Unikaj kontaktu z wodą pomimo że mandale wklejone są za pomocą wodoodpornego kleju i w zasadzie są wodoszczelne. Dlatego przypadkowy kontakt z wodą nie powinien im zaszkodzić, jedank jeśli chcesz długo cieszyć się swoją bransoletką, to proszę zdejmuj ją przed kąpielą, sauną czy kąpielą w morzu lub na basenie. Dotyczy to także biżuterii ze sznurka i kamieni naturalnych.

Gdy już jednak zdarzy Ci się zmoczyć biżuterię, wysusz ją. Zostaw w miejscu gdzie może łatwo wyschnąć, ale w żadnym wypadku nie na kaloryferze, ani słońcu.


2. Unikaj kontaktu z chemią.
Ściągaj biżuterię do mycia i kremowania rąk, mycia naczyń, mycia czegokolwiek przy użyciu chemii. To dotyczy każdej biżuterii, a zwłaszcza tej wykonanej ze sznurka, z kamieni naturalnych oraz z mandalami.


3. Ściągaj biżuterię do snu.
Podczas snu może się zdarzyć, że zahaczysz lub przydusisz nieświadomie jakiś element, który może się zerwać lub uszkodzić.

4. Unikaj pozostawiania biżuterii na słońcu, gdyż kolory kamieni i sznurka mogą się zmienić. Przechowuj biżuterię w zamkniętym pudełeczku lub woreczku lnianym.

Jeśli chcesz oczyścić energetycznie swoją biżuterię, to najepiej ją okadzić dymem z białej szałwi lub palo santo.

Aby skorzystać z gwarancji należy zastosować się do powyższych punktów. Dbając o swoją biżuterię będziesz mogła/mógł naprawdę długo się nią cieszyć.