Potrzeba bycia kochanym.

Data:

"Jeśli tkwisz zagubiony w umyśle i funkcjonujesz jako ego, jesteś oddzielony od źródła życia. Jesteś oddzielony od źródła miłości. Jesteś oddzielony od Boga i czujesz rozpacz. Boisz się być sam. Chcesz by ktoś był przy tobie, abyś nie odczuwał samotności i oddzielenia.

Pragniesz kogoś, kto cię uzupełni i sprawi, że poczujesz się kompletny i całkowity. Wtedy zwykle tak się dzieje. Zakochujesz się. Przez chwilę czujesz się całością, ale to nie przetrwa. To nie może przetrwać. Nie możesz odnaleźć pełni poza sobą. Źródło miłości nie istnieje na zewnątrz. Wcześniej czy później miłość na poziomie umysłu musi skończyć się niepowodzeniem. Będziesz powracał do swojego oddzelenia wciąż na nowo, życie po życiu. Dopóki się nie odwrócisz i nie zaczniesz patrzeć do swojego wnętrzna. Dopóki nie przypomnisz sobie kim jesteś.

Kiedy jesteś Obecny jesteś miłością. Jesteś całością i pełnią wewnątrz siebie. Tylko kiedy za bardzo wychylisz się w kierunku umysłowego świata iluzji, czujesz się oddzielony. Bądź czujny. Pozostań w świecie chwili obecnej. Pamiętaj, kim jesteś. Jesteś istotą Miłości. Jesteś miłością samą w sobie.

Kiedy trwam w Obecności, jestem Istotą miłości. Kiedy ty trwasz w Obecności jesteś Istotą miłości. Dlaczego więc miałbym potrzebować ciebie, by kochać siebie? Dlaczego ty potrzebujesz mnie, by kochać siebie? Potrzeba bycia kochanym jest najlepszym wskaźnikiem, czy jesteś zagubiony w oddzieleniu. Zamiast poszukiwać miłości w świcie iluzji, wróć do Obecności i pamiętaj kim jesteś."

"Podróż do teraz" Leonard Jacobson

Komentarze

Zostaw komentarz