Kolczyki z mandalą "Kwiat Kobiecości Magenta"

65,00 zł

Nowy produkt

1 szt. na magazynie

Oryginalne kolczyki ręcznie wykonane z mandalą "Kwiat Kobiecości Magenta" z pięknym chwostem.

Wielkość motywu mandali 14 mm. Długość całkowita ok. 14 cm.

Bigle ze stali szlachetnej z barankiem silikonowym.

wysyłka 24 h.

Uwaga: Ostatnia sztuka.

Do porównania

Dodaj do listy życzeń

Mandala ta przepełniona jest wibracją pierwotnej kobiecości. Pomaga w skontaktowaniu się  z żeńskim pierwiastkiem naszej dwoistej natury (męsko-żeńskiej) i zharmonizowaniu obu tych energii. Łączy aktywność (zasadą męską -czerwony) z pasywnością (zasadą żeńską – niebieski) jak w chińskim znaku Yin i Yang. Emanuje energią zakończenia i odnowy, śmierci i narodzin, schyłku i odrodzenia.

Większość kolorów użyta w mandali związana jest z aspektem żeńskim i kobiecością.

Dominującym kolorem w mandali jest magenta. Kolor magentowy (karmazynowy) to jaskrawopurpurowy-czerwony. Znany jest również jako fuksjowy. Kolor ten został nazwany magentowym, ponieważ tworzy go barwnik odkryty w tym samym roku, w którym na północy Włoszech rozegrała się bitwa w pobliżu miasta Magenta. Był to rok 1859. Magentowy jest stosunkowo młodym kolorem. Wydaje się, iż wyraża żytowtność, podniecenie i ruchliwość. Dzisiejsze kobiety często wybierają ten kolor jako element ubioru, dla podkreślenia swojej indywidualności i siły charakteru. Co ciekawe, ruch kobiecy rozpoczął się mniej więcej w tym samym czasie, w którym rozegrała się bitwa, od której pochodzi nazwa koloru magentowego.

Magentowy można postrzegać jako czerwony (energia, męskość) z odrobiną niebieskiego (pasywność, kobiecość). Można go wówczas czytać  jako deklarację wyswobodzenia energii z ram tradycyjnej kobiecości – matriarchatu – lub po prostu jako żeńską formę energii. Spotykamy go w mandalach kobiet, które ustanawiają swoją autonomię, rozpoznają swoje zawodowe powołanie lub poszerzają własne horyzonty. Podejmują one aktywność, pozostając jednocześnie silnie zakorzenione w prawdziwej kobiecej naturze.

Magentowy w mandalach może ujawniać gotowość do podjęcia studiów, zainicjowania projektu twórczego lub otwartego wyrażenia własnych przekonań. Zapowiada najczęściej okres produktywności, następujący po wkroczeniu człowieka w świat jako samodzielnej jednostki.

Kwiaty ze względu na swój kształt i zogniskowanie pośrodku stanowią naturalną mandalę. Dlatego przez niektórych mistyków uważane są jako przedmioty kontemplacji. Są obrazem „Centrum”, a stąd archetypowym wyobrażeniem duszy.

Liczba płatków 9 –  jest symbolem „zataczania koła”, doprowadzania czegoś do końca i narodzin czegoś nowego.

W mandali tej możemy  również odnaleźć element kwiatu życia  świętej geometrii.  Kwiat Życia zawiera w sobie proporcje każdego aspektu i formy życia.

Kolory żółty (rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu), zielony (Matka-natura), turkusowy (samoleczenie, opieka), niebieski (macierzyństwo), fioletowy (zjednoczenie).

Mandala ta jest wielowymiarowa i można ją odczytać jeszcze na wiele sposobów. Jednak dla mnie głównym jej przesłaniem jest pierwotna kobiecość, która łączy się nieodzownie z pierwotną męskością w Jedną Całość.

Fenomen mandali polega na tym, że jest to obraz zarówno działający na podświadomość, jak i odbijający to, co w podświadomości ukryte, zepchnięte lub wyparte. 
Mandala obnaża najgłębsze zasoby podświadomości, dzięki niej możemy dotrzeć do źródeł problemów, destrukcyjnych wzorców, psychicznych blokad i przyczyn niepowodzeń.
Za pomocą wybranych środków wyrazu wydobywamy na światło dzienne wszystko to, czego nie umiemy wypowiedzieć.

Mandala jest obrazem terapeutycznym dla naszej psychiki, umysłu, ciała i duszy.

Mandala oddziałuje poprzez formę i kolor. Najważniejsze jest odczucie jakie pojawia się, gdy patrzysz na nią. Jeśli odczucia są pozytywne, mandala oddziałuje terapeutycznie wprowadzając harmonię i równowagę do Twojego wnętrza. Mandala więc, to nie tylko ozdoba, ale również energia pozytywnych wibracji zmieniających Twoje wewnętrzne i zewnętrzne otoczenie.